رزین های اپوکسی
نوامبر 16, 2019
فرمولاسیون کفپوش های اپوکسی
نوامبر 27, 2019
شرکت های تولید کننده رزین های پلی یورتان پلی اتر پلی اول

شرکت های تولید کننده رزین های پلی یورتان پلی اتر پلی اول

7 تولیدکنند عمده پلی اتر پلی اول Polyether polyol

در سال 2017 بازار جهانی رزین های پلی اتر پلی اول Polyether polyol در حدود 20 میلیارد دلار بوده است در این مقاله به بررسی 7 تولید کننده رزین های پلی یورتان (پلی اورتان) پلی اتر پلی اول Polyether polyol جهان در سال 2018 می پردازیم.

1.BASF

شرکت آلمانی Badisch Anilin and Soda Fablik که به اختصار به آن BASF گفته می شود بزرگ ترین تولیدکننده رزین های پلی یورتان از جمله رزین های پلی اتر پلی اول Polyether polyol در جهان است. شرکت BASF آلمان حدود 153 سال پیش احداث شده است (1865) که سود خالص آن در سال 2017 در حدود 65 میلیارد یورو بوده است.

شرکت BASF تولیدات رزین های پلی اتر پلی اول Polyether polyol خود را با برندهای Pluracol و Lupranol برای صنایع فوم های سرد و گرم پلی یورتان، چسب ها، الاستومرها و عایق های پلی یورتانی و … تولید می کند.

همچنینی این شرکت از یزرگترین تولیدکنندگان هاردنرهای ایزوسیانات آروماتیک و الیفاتیک (PMDI, MDI, TDI, HMDI) است.

2. Cargill

شرکت Cargill آمریکا در مینسوتای آمریکا در 153 سال پیش در سال 1865 تاسیس شده است. این شرکت از بزرگ ترین تولیدکنندگان مواد شیمیایی در قاره آمریکا می باشد. کمپانی آمریکایی Cargill 155000 نفر کارمند دارد و سود آن در سال 2017 حدود 115 کیلیارد دلار بوده است.

3.DowDupont

بعد از ادغام دو شرکت Dow Chemical  و Dupont در آگوست 2017 که با نام DowDupont به فعالیت خود ادمه  می دهند، این شرکت در سال 2017 در حدود 63 میلیارد دلار سود خالص داشته است.

شرکت Dow Dupont دارای 3 زیر مجموعه اصلی است که شرکت Corteva در صنعت کشاورزی، شرکت Dow مواد شیمیایی تخصصی و افزودنی ها و Dupont مواد شیمیایی عمومی به فعالیت خود ادامه می دهند.

شرکت Dow Polyurethane یکی از شرکت های فعال در زمینه رزین های پلی اتر پلی اول Polyether polyol و کوپلیمر پلی اول Copolymer polyol ها ، فوم های پلی یورتان منعطف و CPP فعالیت دارد.

4. Lanxess Aktiengesell Schaft

شرکت Lanxess یک شرکت آلمانی جدید محسوب می شود که در سال 2004 احداث شده است و در بخش های hotcast prepolymer, aqueous urethane, polyester polyol فعالیت دارد که در صنایع نفت و گاز، خطوط لوله، صنایع الکترونیکی و صنایع کوچک کاربرد دارند.

شرکت Lanxess در سال 2017 در حدود 400 میلیون دلار سود داشته است.

5. Mitsui Chemical

شرکت ژاپن Mitsui Chemical تنها شرکت آسیایی موجود در لیست است که در سال 1997 در توکیو ژاپن احداث شد و در حال حاضر بزرگ ترین شرکت تولید کننده رزین های پلی اتر پلی اول Polyether polyol در آسیا اقیانوسیه است.

برند Olester یکی از زیر مجموعه های Mitsui Chemical است که در تولید رزین های اکریلیک پلی اول، رزین های پلی یورتان کفپوش، رزین های اکریلیکی، castor polyol و بایو پلی یورتان ها bio poly و … مشغول فعالیت می باشد.

6. Shell

کمپانی Shell که در صنایع اپوکسی و نفت و گاز بسیار شناخته شده است در بخش تولید Propylene Oxide با برند CARAOOL نیز فعالیت دارد. شرکت Shell 111 سال سابقه دارد و یک شرکت هلندی انگلیسی است که ششمین کمپانی بزرگ جهان در سال 2016 بوده است.

7. Covestro

شرکت Bayer Material Science در سال 2015، شرکت Covestro را که در بخش های تخصصی رنگ های پلی یورتان، پوشش های آب پایه پلی یورتان، هاردنرهای ایزوسیانات، چسب ها و پلی کربنات ها تاسیس کرد.

شرکت Covestro  در بخش های تخصصی پلی یورتان و پلی کربنات خود دارای برندهای جدا گانه می باشد که شامل Acclaim, Arcol, Desmophen,Baygat, Desmodur, Multranol, Ultracel می باشد.

شرکت Covestro (Bayer) در تولید هاردنر های ایزوسیانات آروماتیک و آلیفاتیک مانند Desmodur N 75 و Desmodur 33LV و Desmodur 44Vl و … نیز می پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *